حفاری چاه شماره 45 نفت سفید 11روز زودتر از برنامه انجام شد . مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط احمد برازده   
سه شنبه ، 21 آذر 1391 ، 20:39

 

حفاری چاه شماره 45 نفت سفید 11 روز زودتر از برنامه انجام گردید .  احمد برازده

معاون مدیر عملیات حفاری خشکی یک شرکت ملی حفاری ایران از شتاب بخشی مدت زمان حفاری یک حلقه چاه توسعه ای 11روز زودتر از برنامه در حوزه عملیاتی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب خبر داد .

به نقل از روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران، مهندس ˈسعید اکبریˈ روز دوشنبه گفت: با تمهیدات به کار گرفته شده با همکاری واحد متقاضی مدت حفاری چاه شماره 45 نفت سفید از 92 روز زمان تعیین شده از سوی کارفرما به 81 روز تقلیل یافت که سود و صرفه بالای اقتصادی در بر دارد .
وی افزود: حفاری این چاه با کاربست دستگاه حفاری 81 فتح تا عمق یک هزار و840 متر در سازند آسماری میدان نفتی نفت سفید صورت گرفت.

اکبری اظهار کرد: حفاری این چاه با هدف توسعه میدان یاد شده با توجه به افزایش ظرفیت واحد بهره برداری در منطقه و همچنین بررسی سطوح تماس سیالات مخزن به صورت جهت دار انجام شد .
معاون مدیر عملیات حفاری خشکی یک شرکت ملی حفاری ایران توضیح داد: با توجه به ساختار زمین شناسی و حساسیت حفاری در سازندهای نفت سفید و هفتکل و از طرفی وجود نفت در لایه سطحی زمین حفاری در این موقعیت ها دارای ملاحظات خاص و دقت عمل بالاست و حفر چاه 45 نفت سفید با رعایت کامل مقررات و ضوابط ایمنی محقق شد .
شرکت ملی حفاری ایران برای شتاب بخشیدن به ارایه خدمات و پاسخ گویی به انتظارها در چند سال اخیر اقدام به ایجاد سه مدیریت حفاری خشکی یک، دو و سه، مدیریت عملیات حفاری در دریا و همچنین مدیریت های نگهداری و تعمیرات (نت)، سیالات و ابزار در گردش حفاری کرده است .
این شرکت هم اکنون 90 درصد عملیات حفاری و خدمات فنی و تخصصی صنعت حفاری را در مناطق خشکی و دریایی در استان های نفت خیز کشور را بر عهده دارد .

آخرین بروز رسانی مطلب در شنبه ، 25 آذر 1391 ، 19:22
 

افزودن نظر


خبرهای کوتاه

معرفی نویسنده

.

حامیان و دوستان