اخراج مانویل ژوزه چقدر برای پرسپولیس هزینه در بر خواهد داشت مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط احمد برازده   
سه شنبه ، 21 آذر 1391 ، 20:11

اخراج مانویل ژوزه چقدر برای پرسپولیس هزینه در بر خواهد داشت   احمد برازده

 

قانون فوتبال اینگونه حکم می کند که اگر یک مربی از باشگاهی استعفا دهد، رقم قرارداد وی به همان اندازه ای که در آن مدت فعالیت کرده پرداخته می شود اما اگر یک مربی از تیم اخراج شود، باشگاه باید تمام هزینه قرارداد وی را به طور تمام و کمال پرداخت کند.

در شرایطی که بیشتر مردم کشورمان در شرایط نامساعد اقتصادی قرار گرفته و هر روز نرخ ارز و دلار بالا و پایین می شود، تیم فوتبال پرسپولیس اقدام به اخراج مربی خارجی خود می کند و در این راستا باید هزینه هنگفتی را نیز پرداخت کند .

قانون فوتبال اینگونه حکم می کند که اگر یک مربی از باشگاهی استعفا دهد، رقم قرارداد وی به همان اندازه ای که در آن مدت فعالیت کرده پرداخته می شود اما اگر یک مربی از تیم اخراج شود، باشگاه باید تمام هزینه قرارداد وی را به طور تمام و کمال پرداخت کند .

از همین رو باشگاه پرسپولیس نیز به دلیل اخراج مانوئل ژوزه موظف است تمام هزینه قرارداد ژوزه را به وی پرداخت کند. مانوئل خوزه و دو دستیارش تمام پولی که باید برای یک فصل کامل شامل بازی‌های لیگ برتر و جام حذفی دریافت می‌کردند را از پایان نیم‌فصل دریافت می‌کنند. یعنی آنها برای ۱۷ مسابقه که روی نیمکت پرسپولیس نشستند، در مجموع ۴ میلیارد تومان به جیب زدند .

رقم قرار خوزه چقدر بود؟
سرمربی اخراجی پرسپولیس در ابتدا با سرخ‌ها در مورد رقم قرارداد به توافق نرسید و طبق صحبت‌هایی که در این مورد انجام شد، خوزه از پرسپولیسی‌ها رقمی در حدود
۴ میلیون دلار درخواست کرده بود. مذاکرات و صحبت‌های مسوولان باشگاه پرسپولیس و رویانیان با مانوئل خوزه تا جایی ادامه پیدا کرد که بالاخره سرمربی پرتغالی‌ از رقم درخواستی‌اش گذشت و در رقابت با گابریل کالدرون آرژانتینی قبول کرد که به سرخ‌ها تخفیف ویژه‌ای بدهد .

سرانجام رقم قرارداد مانوئل خوزه از سوی باشگاه پرسپولیس یک میلیون و ۲۰۰ هزار دلار اعلام شد. رقمی که بسیاری آن را باور نکردند و معتقد بودند با توجه به درخواست اولیه این پیرمرد پرتغالی که حدود ۴ میلیون دلار عنوان می‌شد، با عقل و منطق جور درنمی‌آید !

به هر شکل بعدها مشخص شد که رقم قرارداد خوزه و دو دستیارش در مجموع ۲ میلیون دلار بوده و با توجه به نوسانات قیمت دلار، اگر میانگین ۲ هزار تومان را مبنا قرار دهیم آن وقت ارزش قرارداد کادر فنی پرتغالی پرسپولیس برای یک فصل ۴ میلیارد تومان خواهد بود. البته مبلغ حساب شده کف هزینه‌هاست و از آنجا که باشگاه پرسپولیس کادر فنی را اخراج کرده، باید تمام این ۴ میلیارد تومان را آن هم به دلار تقدیم خوزه و دو دستیارش کند .

ارز بی زبانی که از کشور خارج شد
با یک حساب سرانگشتی می توان گفت که کادر فنی ناموفق پرسپولیس به طور متوسط برای هر مسابقه‌ای که روی نیمکت نشستند، بیش از
۲۳۵ میلیون تومان دریافت کردند. اگر حساب و کتاب را به شکل دقیق‌تر انجام دهیم، باید گفت به طور متوسط سه مرد پرتغالی از هر بازی بیش از ۲۵۰ میلیون به جیب زدند تا در نهایت پرسپولیس پرمهره و کهکشانی را بحران‌زده در رتبه دوازدهم جدول تحویل بدهند و بروند !

این خارجی‌ها در یک نیم‌فصل درست مانند سرمربی خارجی قبلی یعنی دنیزلی در یک نیم فصل تیم را دوازدهم تحویل دادند و رفتند. اگر دلارهایی که پرسپولیس در مجموع دو نیم‌فصل برای سرمربی‌های ترکیه‌ای و پرتغالی هزینه کرد و نتیجه نگرفت را به شکل دقیق محاسبه کنیم، متوجه می‌شویم چه میزان دلار بی‌خود و بی‌جهت از کشور خارج شد و دستاوردی پشت آنها نبود .

آخرین بروز رسانی مطلب در شنبه ، 25 آذر 1391 ، 18:18
 

افزودن نظر


خبرهای کوتاه

معرفی نویسنده

.

حامیان و دوستان