محسن رضایی مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط احمد برازده   
دوشنبه ، 20 آذر 1391 ، 12:29

 

محسن رضایی    احمد برازده

محسن رضایی، دبیر محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به رسیدن کشور به "گردنه سخت و حساس" گفته است که "باید به جای تکرار مباحث دو دهه گذشته با مردم آشتی کنیم.

جناب آقای محسن رضایی در مصاحبه ای با روزنامه ابتکار که روز دوشنبه ششم آذر منتشر شده نسبت به وضعیت کشور هشدار داده است .

آقای رضایی گفته :"واقعا ما در این چهار سال شرایط سختی را گذراندیم. از فتنه ۸۸ و بحث‌های داخلی گرفته تا تحریم‌های اقتصادی و تحولات سوریه و چالش‌های منطقه ای در خلیج فارس باعث شدند که چهار سال بسیار سختی تجربه شود. به هرحال به گردنه سخت و حساسی رسیده ایم که باید با درایت ۱۰ سال آتی را مدیریت کنیم تا از این گردنه عبور کنیم ".

محسن رضایی فرمانده اسبق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است و یکی از بانفوذترین افراد با توجه به سابقه عالی وی در نظام جمهوری اسلامی ایران است، اما در سال های اخیر تلاش داشته تا به عنوان یک شخصیت سیاسی و در مواردی اقتصاددان درباره مسائل ایران اظهار نظر کند .

او در این گفت و گو به انتقاد تلویحی از دولت و مجلس فعلی کشور پرداخته و گفته "الان وضع به گونه ای شده است که هر مشکلی که پیش می‌آید، مجلس یا دولت تقصیر کار را به گردن نمی گیرند و پاسخگو نیستند و به راحتی جا خالی می دهند و ضربه این عدم پاسخگویی و مسئولیت ناپذیری قوا، به نظام وارد می‌شود ".

"آقای رضایی به طور تلویحی گفته که سیاستمداران و جناح های موجود کشور افکار عمومی ایرانیان را نمایندگی نمی‌کنند: "اگر نمایندگی می‌کردند که مشکلات امروز را نداشتیم ".

محسن رضایی در این مصاحبه گفته است که "چرا نظام باید پاسخگویی ناکارآمدی، عملکرد ضعیف و عدم صداقت مسئولین باشد ."

انتقاد از روئسای جمهور ایران به استثنای حضرت آیت الله خامنه ای

او دولت های اکبر هاشمی رفسنجانی، محمد خاتمی و محمود احمدی نژاد را در وضعیت سیاسی و اقتصادی فعلی ایران مقصر دانسته و با نادیده گرفتن دوره هشت ساله ریاست گفته که میانگین نمره دولتهای آقایان هاشمی رفسنجانی، خاتمی و احمدی نژاد "ضعیف" و "زیر ۱۲ است ."

محسن رضایی به طور تلویحی گفته که سیاستمداران و جناح های موجود کشور افکار عمومی ایرانیان را نمایندگی نمی کنند: "اگر نمایندگی می‌کردند که مشکلات امروز را نداشتیم. سیاسیون شعار مردمی بودن را داده اند، اما در عمل نتوانسته اند که مردم را نمایندگی کنند به همین خاطر هم در سه دولت [دولت های هاشمی و خاتمی و احمدی نژاد] از این جهت مشکل داشته ایم ".

آقای رضایی از نامزدهای نهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران بود اما دو روز مانده به آغاز رای گیری از کاندیداتوری ریاست جمهوری انصراف داد !

چهار سال بعد آقای رضایی باز هم در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کرد که اعلام پیروزی محمود احمدی نژاد در آن به اعتراض تعدادی از طرفداران حزب شکست خورده در انتخابات منجر شد و باعث پدید آمدن اعتراض به انتخابات به صورت حزبی و هدایت شده و سازمان یافته از خارج کشور بود که انتظار داشتند طرفداران و خود محسن رضایی در این تجمعات شرکت نمایند .

مطابق اعلام وزارت کشور ، آقای رضایی از میان چهار نامزد این انتخابات، سوم شده بود .

آقای رضایی در مصاحبه اخیرش با روزنامه ابتکار، خبر داده که در حال مشورت برای حضور در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری است که قرار است ۲۴ خرداد سال آینده خورشیدی برگزار و طی آن جانشین آقای احمدی نژاد، مشخص شود .

آخرین بروز رسانی مطلب در شنبه ، 25 آذر 1391 ، 18:26
 

افزودن نظر


خبرهای کوتاه

معرفی نویسنده

.

حامیان و دوستان