باز باران با ترانه با گهرهای فراوان مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط احمد برازده   
سه شنبه ، 23 آبان 1391 ، 13:00

 

باز باران با ترانه  با گهرهای فراوان  احمد برازده

یادش به خیر کوچک که بودیم با اولین ابر پاییزی به فکر لباس گرمهای پارسالی خود بودیم و با اولین باران پاییزی به فکر پوشیدن چکمه و بازیهای کودکانه خود بودیم ..

یادش به خیر و واقعا یاد آن ایام خوش و خرم گذشته به خیر .

باز بارانی که در کتاب فارسی سوم دبستان و برای بارانهای شمال سروده بود هم برای ما شادی می آورد چون همیشه زیر باران آن ترانه را با همدیگر می سرودیم .

با بارش باران و غرش رعد و برق آسمانی همه به فکر چیدن قارچ و توله بودند .

بوی توله سرخ کرده و آش توله و قارچ سرخ کرده واقعا جالب بود .

با بارش باران میدانستیم که عید سرسبز و سیزده به در خاطره انگیزی خواهیم داشت یاد آن ایام به خیر یاد مهمانهای نوروزی که به خاطر سرسبزی دیارمان عید را با ما جشن میگرفتند که اکنون خاطره های آن زمان را برای همدیگر بازگو میکنیم یادش به خیر .

ولی الان چه ؟ از زمانی که از خدا فاصله گرفتیم و کمتر به فک سپاسگذاری از نعمتهای خداوند میباشیم خداوند کریم هم نعمتهای خود را از ما دریغ نموده و ما در حسرت بارندگی چشم به آسمان آبی دوخته ایم که شاید باران رحمت بر ما ببارد .

نفت سفید که یکی از قدیمیترین سیستم فاضلاب در ایران را دارد متاسفانه بر اثر بی توجهی مسئولین رو به نابودی رفته و بر اثر عدم تعویض و مرمت شبکه با همان اندک بارش باران الهی کوچه و خیابانها شاهد آبگرفتگی و سرازیر شدن فاضلاب به منازل مسکونی میباشیم و با توجه به قرار گرفتن بیشتر محلات در پای کوه و سرازیر شدن گل و لای به درون کوچه ها شاهد منظره بد و زیانباری برای مردم منطقه هستیم .

لذا با توجه به اولین بارش پاییزی از اعضاء محترم شورای نفت سفید تقاضا مندیم که هر چه سریعتر مشکل فاضلاب محلات باقی مانده را حل نمایید تا مثل گذشته ترانه باز باران برای همه جالب و فرح بخش باشد .

انشاءالله

آخرین بروز رسانی مطلب در شنبه ، 25 آذر 1391 ، 18:44
 

افزودن نظر


خبرهای کوتاه

معرفی نویسنده

.

حامیان و دوستان