باز هم محرم شد و باز هم شور و غوغای حسینی مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط احمد برازده   
شنبه ، 20 آبان 1391 ، 19:14

 

باز هم محرم شد و باز هم شور و غوغای حسینی  احمد برازده

باز هم محرم شد و باز هم شور و غوغای حسینی و باز هم صدای سنج و دمام و آواز نوحه های مداحان عاشق سینه چاک حسینی .

و باز هم مسجد پیر و قدیمی نفت سفید پذیرای خیل زنجیر زنان و دسته سینه زنی برای نشان دادن مظلومیت امام حسین (ع) است .

مسجدی که از دیر باز در این ایام بزرگان و پیشکسوتان ما با دلی سرشار از عشق به اهل بیت تدارک این مراسمات مذهبی را میدیدند از نوحه سراییهای فرامز طیب طاهر چهارلنگ مرحوم علی رضایی صفر چهرازی سهرابیان ووو دیگرانی که فقط به عشق امام حسین (ع) و به یاد مظلومیت آن امام و با پشتیبانی تمامی مردم نفت سفید مراسم را آبرومندانه برگزار مینمودند یاد آن ایام دل انگیز به خیر .

تدارک دیدنهای عبدل کیانی با همراهی فریبرز امیری و مرحوم فریبرز شجاعی و باقی عزیزان که ذهن بنده جوابگو نمی باشد در حسینه نفت سفید و مسجد سعادت برای تمامی ما که آن دوره ها را یاد داریم بسیار خوب و به یادماندنی است که حتی با گذشت 2 دهه هنوز هم عکسها و خاطرات آن دوران ما را به وجد می آورد و افسوس میخوریم .!

افسوس از این بابت که چرا این نسل عوض شده ؟ چرا قبل ترها مردم برای این مراسم و خوب برگزار نمودن آن لحظه شماری میکردند ولی الان جنگ بر سر میکروفن و جزء نفرات اول زنجیرزنی قرار گرفتن است ! مگر نفرات برای امام حسین (ع) عزاداری نمی نمایند ؟

ما که با این همه مراسمات مذهبی فقط و تنها فقط همین عاشورای حسینی را داریم چرا برای برگزاری آن همدیگر را برنجانیم ؟

ما که در سال هیچ وقت به غیر از این ایام پایمان را در خانه خدا نمیگذاریم و حتی به خودمان اجازه نمیدهیم برای 2 رکعت نماز راهی مسجد شویم پس چرا این کارها را در این ایام انجام میدهیم ؟ آیا این ریا نیست آیا این فخر فروشی نیست ؟ آیا میکروفن و نفر اول در نزد خدا و مردم بزرگی و شخصیت می آورد ؟ ووو دهها چرای دیگر .

پس بیاییم این خلق بد را کنار بگذاریم و همانند قدیمیها با دلی سرشار از شور و عشق حسینی پذیرای عزاداران حسینی منطقه و مهمانان عزیز باشیم .

انشاءالله

آخرین بروز رسانی مطلب در شنبه ، 25 آذر 1391 ، 18:45
 

افزودن نظر


خبرهای کوتاه

معرفی نویسنده

.

حامیان و دوستان