جزئیات قتل پسر محسن رضایی در اتاق 23 هتل گلوریا مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط احمد برازده   
پنجشنبه ، 18 آبان 1391 ، 11:16

 

جزئیات قتل پسر محسن رضایی در اتاق 23 هتل گلوریا  احمد برازده برگرفته از منابع

«همزمان با ورود جسد مرحوم رضایی در تاریخ 26 آبان ماه سال گذشته به کشور ، دستور تحقیق و بررسی جسد توسط پزشکی قانونی در خصوص نحوه فوت با توجه به اعلام مبادی حقوقی کشور امارات مبنی بر خودکشی مرحوم رضایی با دارو ، صادر شد.»

یک سال پس از مرگ مرموز پسر دبیر مجمع تشخیص مصلحت در دبی، بازپرس جنایی تهران قتل احمدرضایی در هتل گلوریا را تایید کرد. بازپرس پرونده روز گذشته این خبر را به صورت رسمی اعلام کرد و با صحبتی که تنها با دو خبرگزاری سراسری داشت، گفت: «بر اساس شواهد موجود و تحقیقات انجام شده فرضیه به قتل رسیدن احمد رضایی بیشتر شده است.»  بازپرس پرونده بدون اشاره به  توضیحات بیشتر در مورد این پرونده تنها دلیل قوت گرفتن فرضیه قتل را وجود آثاری از استفاده از وسایل برقی و شکنجه روی دست‌های احمد عنوان کرد و گفت: « تحقیقاتی که از شهود و مطلعان انجام شد و آثار عینی موجود در جسد از جمله شوک الکتریکی در کف دست راست مرحوم رضایی و بریدگی روی دست حکایت از دفاع و درگیری نامبرده داشته است.»
شکل‌گیری فرضیه‌های
جدید
کشف ناگهانی جسد پسر جوان محسن رضایی در اتاق شماره 23 هتل گلوریای دبی، آبان ماه سال گذشته نمایندگان رسانه‌های زیادی را به مقابل در این هتل کشاند و جنجال‌ساز شد. کسی نمی‌دانست پسر جوانی که از مدتی قبل به طبقه 18 هتلی در دبی نقل مکان کرده و در آنجا زندگی می‌کند چرا جان سپرد و چرا جسد او سه روز پس از مرگش در شب شنبه 21 آبانماه پیدا شد! محسن رضایی در برابر خبر مرگ پسرش سکوت کرد و سرنوشت پرونده را سیر مراحل قضایی سپرد. پلیس دبی تنها اعلام کرد جسد شناسایی شده و اطلاعات بیشتر در مورد این پرونده خصوصی است و تنها به خانواده او اعلام خواهد کرد. جست‌وجو برای کشف جسد با نگرانی خانواده شروع شد. در آن تاریخ در آخرین تماس تلفنی احمد رضایی با خانواده‌اش در چهارشنبه هفته قبل از کشف جسد، نکته ابهام آمیزی رد و بدل نشده بود، اما تلاش های خانواده در روزهای پنج شنبه و جمعه برای ارتباط تلفنی با او بی‌نتیجه می‌ماند و آنان نگران می‌شوند. به همین دلیل خانواده رضایی برای اطلاع از وضعیت فرزندشان یکی از آشنایان خود در دبی را به محل هتل می فرستند که فرد مذکور پس از حضور در محل حادثه، حضور پر رنگ پلیس را در آنجا مشاهده می‌کند. پلیس گفته بود: « جسد احمد رضایی در کف اتاق افتاده و یک جلد قرآن و پارچه ای که مزین به اسماء الهی بوده در کنار وی بوده است.» ابتدا اعلام شد، احمد رضایی به علت برق‌گرفتگی در هتل گلوریا امارات درگذشت و اتصال جریان قوی برق به بدنش مرگ او را رقم زده است.  فرضیه احتمال مرگ او به دلیل خودکشی نیز مطرح شد اما روزگذشته بازپرس رسیدگی کننده به پرونده جزئیات تازه‌ای از تحقیقات روی پرونده مرگ مشکوک پسر دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام را بیان کرد و گفت: «بر اساس تحقیقات انجام شده فرضیه خودکشی رد شده و شواهد حکایت از قطعیت قتل احمد رضایی دارد.»
درحالی که تا پیش از اعلام بازپرس پرونده فرضیه خودکشی از سوی پلیس دبی مطرح شده بود، قاضی جنایی مسئول پرونده احمدرضایی اعلام کرد: «همزمان با ورود جسد مرحوم رضایی در تاریخ 26 آبان ماه سال گذشته به کشور ، دستور تحقیق و بررسی جسد توسط پزشکی قانونی در خصوص نحوه فوت با توجه به اعلام مبادی حقوقی کشور امارات مبنی بر خودکشی مرحوم رضایی با دارو ، صادر شد.»
به گفته او با توجه به تحقیقات انجام شده در شعبه بازپرسی مشخص شد مرگ احمد رضایی مشکوک است اما به دلیل شرایط به وجود آمده و از بین رفتن آثار بدن امکان تحقیقات پزشکی قانونی برای انجام آزمایش تخصصی وجود نداشت. نکته دیگر آنکه پلیس امارات از در اختیار گذاشتن موارد درخواستی در خصوص تحقیق از جمله فیلم دوربین‌های امنیتی هتل، محل کشف جسد، تلفن همراه و کامپیوتر شخصی مرحوم، پرینت تلفن اتاق و لیست رفت و آمد خودداری کرده و مانع همکاری پرسنل هتل با خانواده وی و مسئولان قضایی شد.
سرنخ‌های جدید در اتاق شماره 23
احمد رضایی پسر محسن رضایی از سال‌های قبل به کشورهای مختلف سفر می‌کرد و برای مدتی محل اقامت خود را دبی قرار داده بود. با مرگ مشکوک احمد در اتاق شماره 23 هتل چند طبقه‌ای، شایعات زیادی مطرح شد و در مقابل آن صحبت‌های ضد و نقیض پلیس دبی و سکوت خانواده احمد وجود داشت. اگرچه گفته می‌شد مرگ او مشکوک نیست و تنها چند قرص جان او را گرفته است اما شنیده‌ها حاکی از مسائل گفته نشده دیگری بود.  براساس اطلاعات احمد رضایی با هتل قرارداد داشته است و براساس آن نظافتچیان هتل باید هر روز اتاق او را نظافت می‌کردند، اما نکته آن بود که جنازه وی سه روز بعد از مرگ درحالی که در کف اتاق بود و کسی در اتاق را در این مدت باز نکرده بود پیدا شد. حتی گفته می‌شود علی رضایی برادر دیگر احمد وقتی  برای تحویل جنازه به دبی رفته بود همین سوال را از مسئولان هتل می‌پرسد اما آنان پاسخ درستی در این ارتباط نداده و گفته‌اند قراردادی بین آنان نبوده است.  پلیس دبی در زمان حضور در محل حادثه از کشف مقادیری قرص روی ملحفه خبر داد و اعلام کرد که قرص‌ها روی ملحفه‌ای که بر روی جسد کشیده شده وجود داشته است. اما بازپرس پرونده روز گذشته در این مورد گفت: «تحقیقات ما نشان می‌دهد قرص‌های موجود روی ملحفه جسد به صورت صوری بوده است.» آخرین نکته‌ای که قاضی جنایی مسئول پرونده به آن اشاره کرد،‌حرف‌های خود احمد است، او مدتی قبل از مرگ در تماس با خانواده‌اش از احساس خطر کردن و امکان بروز اتفاقی خبر داده بود. شک و تردید و اینکه "انگار کسی مرا تعقیب" می‌کند، تنها جمله‌ای بود که از احمد چند روز قبل از مرگ شنیده شد و امروز بازپرس پرونده را در مراحل رسیدگی به این نتیجه رسانده که این جمله احمد شاید کلیدی‌ترین سرنخ راز مرگ پسر دبیر مجمع تشخیص مصلحت است.

آخرین بروز رسانی مطلب در شنبه ، 25 آذر 1391 ، 18:48
 

افزودن نظر


خبرهای کوتاه

معرفی نویسنده

.

حامیان و دوستان