نفت سفید چه به روزگارت آمده مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
دوشنبه ، 21 آذر 1390 ، 19:23

 

نفت سفید چه به روزگارت آمده     احمد برازده

وطن وطن است چه در بهترین نقطه از لحاظ آب و هوایی به دنیا آمده باشی چه در بهترین نقطه از لحاظ امکانات باشد چه در کویر بی آب و علف و لم یزرع باشد و چه مانند ما در نفت سفید به دنیا آمده باشی .

برای مایی که در این شهر متولد شده ایم و رشد یافته و زندگی مینماییم ذلت و خفت و خواری است که جایی که روزگار نه چندان دور (تا همین 10 تا 15 سال گذشته ) فقط برای دیدن نفت سفید به اینجا می آمدند برای درس خواندن با پای پیاده تردد مینمودن و در حسرت نوشیدن جرعه ای آب سرد بودند( به علت نداشتن برق ) اکنون ما باید زیر مجموعه بخش آنها باشیم .

نه واقعا چه شده و به نظر شما به چه دلیل این اتفاق در طول این چند سال رخ داده ؟

آیا رغیوه قطب صنعتی شده یا مردمانش اینقدر پیشرفت کرده اند و یا آنقدر توسعه یافته اند که در حضور نفت سفید که یک آبادی بودند (توجه کنید آبادی نه روستا ) الان برای مردمانش یک بخش شده و مردمان آنجا از برکت بخش شدن شاهد ورود امکانات به منطقه خودشان میباشد !!!

بنده در بازدیدهایی که از این بخش نموده از لحاظ فرهنگی و اجتماعی و تبدیل زندگی مردمانش به زندگی شهری هیچگونه پیشرفتی را ملاحظه ننموده ام ولی امکانات آنها روز به روز در حال بیشتر شدن میباشد .

روزگاری که مسیولین شورای ما مشغول جنگ و دعوا بر سر غنایم نفت سفید بودند روزگاری که مسیولان ما فقط برای فروختن همدیگر به هفتکل میرفتند آنها مشغول اتحاد و همدلی و در فکر شهرشان بوددند .

زمانی که آقایان در فکر چه جور پول گرفتن از پیمانکاران بودند و حتی مسجد تنها خانه خدا در نفت سفید را به پیمانکار اجاره میدادند آنها امام جمعه و بخشدار را جهت افتتاح مسجد و برپایی نماز جماعت به روستایشان دعوت مینمودند .

زمانی که باید از ویران نمودن مخزن بزرگ آب آشامیدنی جلوگیری مینمودند به فکر گرفتن 25 درصد سهم از پیمانکار تخریب کننده بودند !!!!

بله دوستان آمدند خوردند بردند و چاپیدند ومانند بختک بر روی نفت سفید چمباته زدند و نفت سفید را چندین سال عقب انداختند آنها حتی به لوله های گاز هم رحم ننمودند ولی مردم رغیوه روستایشان را به بخش تبدیل نمودند و مطمئن باشید آن را شهرستان هم مینمایند و ما که هم فراز وطنمان را دیده ایم و در فرودش زندگی مینماییم باید رنج بکشیم و غصه بخوری و بگوییم بابا نفت سفید اینقدر اسم بزرگ و مردمان و تاریخ بزرگ داشت یه کاری برای نجات و آبادانی وطنمان نمایید ولی کو گوش شنوا و کو اراده و کو عزم

یاد گذشتگان و خوشنامان بخیر

آخرین بروز رسانی مطلب در دوشنبه ، 19 دی 1390 ، 05:33
 

افزودن نظر


خبرهای کوتاه

معرفی نویسنده

.

حامیان و دوستان