تصادف مرگبار در جاده هفتکل - اهواز مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط احمد برازده   
پنجشنبه ، 12 ارديبهشت 1392 ، 17:09
تصادف مرگبار در جاده هفتکل - اهواز     برگرفته از هفتکل نیوز

این سانحه که ساعت ۱۱:۰۹ امروز حدفاصل قبر سیدمحسن و قبر سید جاسم و حوالی روستای هُوَیر در جاده ارتباطی اهواز – هفتکل حادث شد ، دو دستگاه اتوبوس و کامیون به شدت با هم برخورد کرده  و به جز ۴ نفر بقیه سرنشینان آنها ، طعمه حریق شدند.شواهد موجود نشان می دهد راننده اتوبوس مقصر بوده و بصورت کامل در مسیر کامیون قرار گرفته است.

اورژانس های هفتکل ، رامهرمز و اهواز به محض دریافت پیام ، به سرعت کار امدادرسانی را انجام دادند.

گفتنی است محور هفتکل به اهواز دوطرفه است و هر از چند گاهی تصادفات شدیدی در آن رخ می دهد و بارها مسئولان استانی قول احداث جاده یکطرفه را داده اند که متاسفانه هنوز عملی نشده است .

سرهنگ محمد رضا مهماندار رییس پلیس راه کشور در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهارداشت: ظهر امروز یک دستگاه اتوبوس اسکانیا با یکدستگاه کامیون بنز در 40 کیلومتری اهواز – هفتکل برخورد نموده و پس از این دچار حریق گردیده .

وی افزود: در این حادثه‏ علاوه بر راننده و سرنشین کامیون که در آتش سوختند‏، ۱۱ نفر از مسافران اتوبوس در سرصحنه جان خود را از دست دادند .

رییس پلیس راه کشور ادامه داد: همچنین ۵ نفر از سرنشینان اتوبوس به بیمارستان منتقل شدند که یک نفر آنها در بیمارستان جان خود را از دست داد .

سرهنگ مهماندار با بیان اینکه علت حادثه در حال حاضر توسط کارشناسان پلیس راه در دست بررسی است‏، تصریح کرد: شرکت مسافربری ”رویال سفر اهواز“ تا اطلاع ثانوی با همکاری سازمان راهداری تعطیل شد .

رئیس بیمارستان طالقانی اهواز از مصدومیت بالای ۹۰ درصدی ۲ نفر از مصدومان حادثه تصادف و آتش سوزی اتوبوس مسافربری اهواز اصفهان خبر داد .

دکتر زهرا بزرگ زاده با اعلام این خبر اظهار کرد: پس از وقوع حادثه، پنج نفر از مصدومان که دچار سوختگی شده بودند به بیمارستان طالقانی اهواز منتقل شدند که یکی از آنها به محض ورود به بیمارستان به دلیل شدت سوختگی فوت کرد.

وی افزود: دو نفر از این مصدومان نیز که سن حدود ۲۳ تا ۳۲ سال دارند، دچار سوختگی بسیار شدید و نزدیک به ۱۰۰ درصد هستند. یکی از آنها نیز علاوه بر سوختگی، به شکستگی در ناحیه پا دچار شده است.

بزرگ زاده با بیان اینکه مصدومان منتقل شده به این بیمارستان مرد هستند، تصریح کرد: یکی از مصدومان نیز دچار ۷۴ درصد سوختگی شده و اکنون در بخش ICU تحت درمان است. یکی دیگر از مصدومان نیز که فردی ۳۰ ساله است، ۱۸ درصد سوختگی در ناحیه پا دارد و اکنون در بخش مردان تحت درمان است.

رئیس بیمارستان طالقانی اهواز خاطرنشان کرد: این مصدومان اکنون تحت درمان هستند و امکانات لازم برای مداوای آنها در بیمارستان وجود دارد.

دکتر محمد حسین سرمست، رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز نیز  گفت: این چهار مصدوم اکنون در بیمارستان طالقانی تحت درمان قرار گرفته اند و نیازی به اعزام آنها به تهران نیست، زیرا تجهیزات مورد نیاز برای درمان این مصدومان در بیمارستان وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه مصدومان دچار سوختگی شده اند، افزود: دو نفر از مصدومان دچار بالای ۹۰ درصد سوختگی و دو نفر دیگر نیز ۶۰ تا ۷۰ درصد سوختگی دارند. 

افزودن نظر


خبرهای کوتاه

معرفی نویسنده

.

حامیان و دوستان