پاپ جدید انتخاب شددود سفید بر فراز نمازخانه سیستین مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط احمد برازده   
چهارشنبه ، 23 اسفند 1391 ، 19:38

پاپ جدید انتخاب شددود سفید بر فراز نمازخانه سیستین  احمد برازده

برآمدن دود سفید از دودکش نمازخانه سیستین در رم از انتخاب پاپ جدید در پنجمین دور رأی‌گیری کاردینال‌ها حکایت دارد. ناقوس کلیسا و فریاد شادی جمعیت در میدان سن پیتر واتیکان که در انتظار انتخاب پاپ بودند طنین‌انداز شده است .

بنا بر اعلام خبرگزاری کلیسای سیستین جورج ماریو برگوگلیر آرژانتینی ملقب به پاپ فرانسیس با رای کاردینالها جانشین پاپ بندیکت شانزدهم شد که ماه گذشته از سمت خود کناره گیری کرد و گفت که دیگر توانایی کافی برای هدایت کیلسای کاتولیک را ندارد .

۱۱۵ کاردینالانی که از بعدازظهر سه شنبه در قرنطینه بودند، پیش از انتخاب پاپ جدید در چهار رأی گیری شرکت کردند که هیچ یک از نامزدهای به عهده گرفتن مسئولیت رهبری کلیسای کاتولیک در آن رأی کافی به دست نیاورد و در پایایان پاپ فرانسیس به عنوان رهبر مذهبی قریب به یک میلیارد و دویست میلیون نفر کاتولیک گردید .

پاپ جدید در پنجمیم دور رأی گیری نظر دست کم دو سوم کاردینال‌ها را به خود جلب کرد.

پاپ فرانسیس پیش از ظاهر شدن در برابر انظار عمومی پیشنهاد تصدی مقام تازه را رسما خواهد پذیرفت و کاردینال ها در برابر او سوگند وفاداری یاد می کنند. او سپس دقایقی را در نمازخانه ویژه پاپ به نیایش خواهد پرداخت و لقبی برای خود انتخاب خواهد کرد .

پاپ فرانسیس در حالی دوران رهبری خود را آغاز می‌کند که کلیسای کاتولیک با چالش‌هایی جدی مواجه است .

نظارت کلیسا در مورد جلوگیری از بارداری و سقط جنین و همچنین موقعیت همجنسگرایان، در کنار برخی رسوایی‌های اخیر از جمله وقوع موارد تعرضی جنسی به کودکان در نهادهای وابسته یا تحت نام کلیسای کاتولیک، از جمله این چالش ها است .

 

افزودن نظر


خبرهای کوتاه

معرفی نویسنده

.

حامیان و دوستان